Neszmélyi borvidék A Szöllősi Pincészet országos sikerei
Jól zárta az évet a Szöllősi Pincészet, a borversenyeken több szép sikert értek el boraikkal. Amire leginkább büszkék, hogy a sauvignon fajta, a VinAgora Nemzetközi Borveresenyen,- amit rendszerint Budapesten rendeznek, nagy aranyérem minősítést kapott. Magyarország legjobb Sauvignon-jának választották a 2023 évjáratú fehér bort.
A napokban a TOP 100 Magyar Bor listáján a Magnus Cuvee fajta a 15. helyen végzett. Ez a szép eredmény köszönhető a Szöllősi Pincészet ügyvezetőjének, Szöllősi Ágnesnek, Schórnné Juhász Gyöngyvér borásznak és a dolgozói kollektívának. Az ültetvényeken már a következő év jó termését alapozzák, néhány ültetvényen már metszenek, és a tápanyag utánpótlást is végzik. Ezeknek a munkáknak javára majd januárban kerül sor. A Szöllősi pincészet 40 hektár ültetvényen gazdálkodik, korábban már elnyerték az "Év bortermelője" (2015) és "Az Év pincészete" díjat. (2009). A termés felét szőlő formájában, a többit palackozva értékesítik. Schórnné Juhász Gyöngyvér borász elmondta, jó közepes volt az idei termés, az aszály nem tett jót a szőlőnek, a zamatanyag egy része elillant. Összességében jó közepes évjárat az idei, egészséges szőlőből jó hozamot lehetett kihozni. Fő szőlőfajtáik az irsai olivér, a sauvignon blanc, a cserszegi fűszeres és a királyleányka. Hozzátette, sajnos az figyelhető meg, hogy bár egyre jobb minőséget állítanak elő a termelők, a borfogyasztás mégis inkább kicsit csökkent.
KTJ |