XIX. alkalommal adták át a vármegyei Príma-díjakat Díjazták a legjobbakat Fejér vármegyében is
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizenkilencedik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Év Vállalkozója, illetve a Príma díjakat. Az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak.
Új helyszínnel, módosított arculattal, friss jelölési és kiválasztási rendszerrel, de a régi hagyományok megtartása mellett rendezték meg Székesfehérváron a 2025-ös Fejér vármegyei Príma Gálát, melynek a városháza díszterme adott otthont. Az est résztvevői a díj alapítójáról, Demján Sándorról a hagyományoknak megfelelően egy dokumentumfilmmel emlékeztek meg. A 2018 márciusában elhunyt üzletember érdeme ez a díj, melynek célja a magyar értelmiség eredményeinek megőrzése, a hazai tudomány, művészet és kultúra fejlesztése és a magyar sport felemelése. A megjelenteket Halenár István, a VOSZ Fejér vármegyei elnöke köszöntötte. Beszédében a vállalkozói szféra kihívásairól szólt, és azokról a lehetőségekről, amelyekkel a szervezet segítséget nyújt a vállalkozóknak: hitelekről, vállalkozásokat fejlesztő programokról, információról, kapcsolatrendszerről, közösségről. - A kiszámíthatatlanság és a sok nehézség közepette gyakran teszem fel a kérdést magamnak is: miért is csináljuk? A sikerért - szoktuk mondani, de mit is jelent ez valójában? Jellemzően egyénenként mást. Lehet az anyagi eredmény, az alkotás öröme, a szakmai elismerés. Számomra a siker leginkább azt jelenti, hogy elértük, amit célul tűztünk ki, és közben nem veszítettük el önmagunkat. Egy vállalkozás vezetése vagy hivatásunk teljesítése életforma. Nehéz, kihívásokkal teli, de rendkívül értékteremtő. És ha mindezt úgy tudjuk megélni, hogy közben megőrizzük az egyensúlyt munka és magánélet között, akkor vagyunk igazán sikeresek. Köszöntőjében dr. Cser-Palkovics András polgármester az összefogás erejét emelte ki. Sikernek nevezte azt az együttműködést, amely a város és az itt működő vállalkozások között tapasztalható a mindennapokban. - Siker, hogy ezt a mai estét a Városháza Dísztermében közösen valósíthattuk meg. Hogy a vármegye, a járások és ez a város ebben az ügyben is képes volt összefogni, együttműködni és méltó keretet adni ahhoz, hogy olyanokat díjazzunk, akik személye és munkája nélkül, az általuk vezetett közösség nélkül ez a vármegye vagy éppen ez a város nem tudott volna, és nem is tudna fejlődni. A Fejér Vármegyei Év Vállalkozója díjban hat kiemelkedő üzletember részesült, akik mind hozzájárultak a vármegye gazdasági fejlődéséhez. Átvehette a díjat Gyulai Krisztina, az INCON-LOGISTIC Kft. tulajdonosa, Hegyi József, a Fenyő KHT Kft. tulajdonosa, Poszpischil László, a Family-Diner Kft. tulajdonosa, Horváth Attila, a Rollkon Kft. tulajdonosa, Takács Lajos, a Planning & Trading Kft. tulajdonosa, dr. Vécsei László, a Vadhát Kft. tulajdonosa és Menasch Krisztián, a DHM Kézi Autómosó, Gumiszerviz és Autókölcsönző üzletvezetője. A Príma díjat idén Nagy Zoltán Péter újságíró, Rodics Eszter, a kápolnásnyéki Halász-kastély igazgatója, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola elnöke, Őze Áron, Jászai Mari-díjas színész, rendező, színházigazgató, dr. Szántó István, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Onkológiai osztályának főorvosa és Hámori János jazz-trombita művész, karnagy, a Zeneakadémia tanára vehette át. Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjban Magyar László, a Szent Kristóf Ház korábbi intézményvezetője és Ribi Péter, a Fehérvár Travel Kft. tulajdonosa, ügyvezetője részesült. VK |